HİZMETLERİMİZ

Bulut Teknolojileri (Cloud)

Günümüzde Büyük boyutlu dosyalarla işlem yapılıyor. İnsanlar çalışma hayatında ve özel hayatlarında telefonlarında, bilgisayarlarında ve tabletlerinde oldukça fazla fotoğraf ve video bulunduruyor. Çoğu zaman bu cihazların hafızaları bu büyük boyutlu dosyaları depolamaya yetmiyor. Böyle durumlarda verilerinizi depolamak için cloud programı yani bulut teknolojisi bu dosyaların depolanması için olanak sağlıyor.

Bulut Teknolojisi Depolama İşlemini Nasıl Yapıyor?

Bulut teknolojisi kısaca internet yazılım yoluyla kullanılan bir depolama hizmetidir. Verileriniz internet ortamında sanal depolama sistemiyle yani bulut sistemi ile depolanıp ve gerektiğinde kolayca ulaşılmasını sağlayan bir hizmettir. Yaklaşık 3 yıldır kullanılan bulut hizmeti aktif kullanıcıların vazgeçilmezi haline geldi. Bulut teknolojisini günümüzde popüler uygulamalarda kullanıyor. Bulut teknolojisi depolama yaparken API’ler den yararlanıyor.

Bulut Teknolojisinin Faydaları

Geçmişte verilerin depolanması için HDD’ler kullanılıyordu. Kişisel kullanımda hala fayda sağlayan bu sistemler holdingler ve firmalar düşünüldüğünde yetersiz kalıyor. Bulut Teknolojisi fiziksel olarak kullanılan HDD’lerden daha fazla depolama alanı sağlayabiliyor. Bulut sisteminde mevcut verilerinizi bir cihazdan diğerine kolaylıkla aktarımını sağlıyor. Ayrıca bulut sisteminde çoklu yedekleme alanları kullanılıyor.Bu alanlar güvenliği arttırarak devamlılığı sağlıyor.