Blog

Haberler

ABD’li Teknoloji Şirketleri Covid-19 Önlemlerini Geri Getiriyor

Covid-19’un Delta varyantı sebebiyle Google, Facebook ve Apple gibi teknoloji devleri yakın zamanda gevşettikleri Covid-19 önlemlerini geri getiriyorlar. Kampüs çalışanlarına aşılamayı zorunlu hale getiren teknoloji şirketleri düşük kapasite ile açtıkları ofislerini de tekrar kapatmayı planlıyor.

Hindistan’da başlayıp dünya genelindeki koronavirüs vakalarının çoğunu oluşturan Delta varyantı nedeniyle artan vakalar ABD’li teknoloji şirketlerini bir seneden uzun süredir izledikleri önlemlere geri dönmeye zorlamış gibi gözükmekte.

%50 kapasite ile açılan ofislerini kapatmayı planlayan Twitter’ın yanı sıra Apple mağaza çalışanlarına aşı zorunluluğuna ek olarak maske zorunluluğunu da geri getiriyor.

Netflix, ABD’deki yapımlarında oyuncular ve kamera arkası ekiplerine aşıları zorunlu kılıyor. Evden çalışma politikası ile 1 milyar dolardan fazla tasarruf eden Google ise bu politikasını Ekim ayına kadar uzatmayı planlıyor.

Birçok teknoloji devi Covid-19 önlemlerini geri getirirken Microsoft ve Uber gibi bazı büyük şirketler de çalışanlarının ofise dönmelerini bekliyor.