Blog

Haberler

Periscope bizlere veda ediyor! Fişi çekiliyor

Ünlü Canlı yayın uygulaması Periscope’a yolun sonu göründü. Twitter tarafından altı yıl önce satın alınan uygulama; bir dönem için Twitter platformunu alternatif bir medya organı haline getirmişti. Son yıllarda ise farklı amaçlarla kullanılmaya başlayan uygulamanın yerini Twitter Live özelliği alacak.

Twitter, Facebook benzeri emoji reaksiyonları getiriyor

Popüler mikroblog ağı Twitter çok yakında Facebook ile tanınan önemli bir özelliği bünyesine katacak. Kullanıcılara yenilik olarak bir dizi emoji reaksiyonu getirilecek.

Bir devir daha bitti! Periscope’a veda zamanı geldi

Sosyal medya uygulaması Twitter, geçtiğimiz sene Aralık ayında yaptığı açıklamada: “Gerçek şu ki geçtiğimiz birkaç yılda, uygulamanın kullanımın azaldığını; gördük ve uygulamanın maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini de biliyoruz” ifadelerinin ardından; uygulamanın Mart ayına kadar tamamen kapatılmayacak olsa da, şirket yeni hesap kayıtlarını engellemeye başladığı görülmüştü.

Twitter şirketi tarafından yapılan açıklamada: ” 31 Mart 2021 tarihinden itibaren Scope iOS ve Android uygulamalarına son veriyoruz. Scope web ise periscope.tv adresinde herkese açık yayınların; salt okunur bir arşivi olarak kullanılabilecektir. Ancak bu tarihten itibaren yeni bir hesap oluşturamayacak; canlı yayın yapamayacak veya jeton satın alamayacaksınız. Scope topluluğumuzun dinamik bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Twitter’daki sohbetlere katılmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. ” ifadelerine yer verildi.

Kullanıcılar için Twitter üzerinden yayın yapmak istedikleri taktirde, Tweet oluşturma penceresinde uygulama içi kamera simgesi seçilerek Twitter Live yayını açabiliyorlar. Bununla birlikte yayıncılar ve influencerlar, Media Studio’yu kullanarak Twitter’da canlı yayına geçebiliyorlar.

Kullanıcıların kullanmadığı jetonlar hakkında da açıklamalar yapan şirket: “Canlı yayınların 31 Mart 2021 tarihinde sonlandırılmasının ardından favori yayıncılarınıza Süper Kalpler göndermek için jeton kullanma özelliği artık kullanılamayacaktır.” dedi